Novinky

Apple přemýšlí nad sítěmi nové generace. Modem pro 5G dostane iPhone v roce 2020

Mobilní sítě čtvrté generace už se staly celosvětovým standardem a jejich přenosová rychlost je pro dnešní potřeby většinou naprosto dostačující. V budoucnu se však budou požadavky na objem přenesených dat už jen zvyšovat. Mobilním operátorům tak nezbývá nic jiného než jít s dobou a vyvíjet zcela novou generaci infrastruktury pro mobilní zařízení. Kromě operátorů musí s nástupem sítí páté generace samozřejmě počítat i výrobci smartphonů a dalších chytrých zařízení. Pozadu pochopitelně nemůže zůstat ani Apple, který už na nasazení čipů pro mobilní přenosy, o jejichž rychlostech si nyní můžeme nechat jen zdát, usilovně pracuje.  

Magazín Fast Company nyní přišel s informacemi, podle kterých se prvního iPhonu s čipem s podporou 5G dočkáme u přespříštího modelu. Už v roce 2020 tak můžeme očekávat příchod iPhonu s 10nm čipem Intel 8161. Vývoj modemů pro 5G sítě však provázejí problémy. Mobilní operátoři totiž nejspíše budou využívat technologii milimetrových vln, které na čipy v mobilních zařízeních kladou zvýšené nároky. Intel tak v současné době řeší přehřívání čipu a příliš vysokou spotřebu energie.  

Apple dal chytrým hodinkám konečně smysl. Jejich budoucnost leží v lidském zdraví

I přes porodní bolesti však Apple zatím neuvažuje o tom, že by modemy místo Intelu dodávala společnost Qualcomm. S americkým výrobcem špičkových procesorů totiž Apple v současné době vede vyostřené soudní spory kvůli údajným krádežím technologií a zneužívání patentů. Plán B ovšem Apple přece jen má. Pokud by se Intelu nepodařilo dotáhnout vývoj 5G modemu do zdárného konce, může se jeho novým dodavatelem stát čínská společnost MediaTek.  

 

Zdroj
MacRumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button