Novinky

Apple představil dostupnější Pencil. Nabíjí se přes USB-C a postrádá jednu zásadní funkci

Apple dnes představil zbrusu nový model stylusu Pencil, kterým nahrazuje starší verzi. Pro úplnost je vhodné dodat, že nová Apple Pencil střídá první generaci, která využívala k napájení Lightning rozhraní. Nově uvedená varianta již spoléhá na modernější USB-C. Napájecí konektor se nachází pod posuvnou krytkou. Integrované USB-C poslouží kromě nabíjení také při procesu párování s tabletem, tak jak to ostatně probíhalo u předchozí generace.

Apple Pencil s USB-C
Apple Pencil s USB-C

Nová Apple Pencil nabízí stejně ostatní modely Apple stylusů nízkou latenci a schopnost rozeznat úhel náklonu. Po vzoru druhé generace ji lze také magneticky připevnit na boční stranu iPadu. Nepodporuje však bezdrátové nabíjení a po přichycení k tabletu se pouze přepne do úsporného režimu. Chybí zde také funkce dvojitého poklepání pro změnu nástrojů, neumí rozeznat úrovně tlaku a nelze využít ani bezplatného gravírování. Podporuje alespoň funkci Pencil Hover, která je dostupná na nejnovějších modelech iPadů. Zároveň je kompatibilní se všemi iPady, které jsou vybaveny USB-C portem.

Z pohledu výbavy je nová Apple Pencil pod druhou generací. Doporučit ji lze tedy spíše méně náročným uživatelům na základní skicování, tvorbu poznámek či jednoduché anotace dokumentů. Na kreslení či pokročilejší editace multimediálního obsahu se příliš nehodí, jelikož nepodporuje snímání různých úrovní tlaku, což může představovat celkem zásadní limitaci. Slabší výbava se naštěstí promítla do nižší ceny, kterou Apple v našich končinách nastavil na 2 290 korun. S dostupností se počítá v průběhu listopadu.

iPad a Apple Pencil

Je celkem zajímavé, že Apple představil pouze samotnou Apple Pencil. V posledních týdnech se totiž objevilo hned několik zvěstí, že se můžeme těšit také na nové iPady. K tomu však nedošlo, což je poněkud překvapivé. Apple totiž jen velmi zřídka představuje samotné doplňky bez hlavního zařízení.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button