Novinky

Apple pracuje na zcela novém produktu. Půjde o hybrid počítače a tabletu

Pro výrobce je důležité, aby neustále přicházeli s inovacemi, které udrží jejich zákazníky v pozoru. V pravidelných periodách nás zásobují novinkami, které jsou lepší než ty předešlé. V podstatě jde o klíčovou část soukolí, co pohání svět spotřební elektroniky a zároveň žene vývoj neustále kupředu. V Applu si také velmi dobře uvědomují, že neméně důležité je vytvářet nové kategorie produktů. A právě o něco podobného se aktuálně snaží tým inženýrů, který pracuje na projektu nesoucím kódové označení “Star“.

O tomto tajemném projektu se objevily první zmínky již před několika měsíci, nicméně až doposud jsme neznali nic z jeho pozadí. Zdroje z řad dodavatelských řetězců prozradily, že Apple si nechal u společnosti Pegatron sestrojit hned několik prototypů, které aktuálně prochází interním testováním na americkém území. Podle všeho má jít o zařízení s dotykovou obrazovkou, slotem na SIM kartu, GPS, kompasem a voděodolnou konstrukcí. Nejzajímavěji ovšem zní přítomnost systému EFI (Extensible Firmware Interface), který Apple používá u svých počítačů.

Hybrid počítače a tabletu

To odbornou veřejnost vede k domněnce, že jde o novou generaci MacBooku, v jehož útrobách se vůbec poprvé objeví čipset založený na architektuře ARM. Tomu mimo jiné nahrává zmíněná podpora pro bezdrátové sítě a sada senzorů, kterou běžně vídáme u iPhonu či iPadu. V zákulisí se často objevují také výrazy pro novou rodinu produktů, které budou balancovat na pomezí tabletu a počítače.

Je ovšem otázkou, jak bude vypadat operační systém, jelikož ani jedna ze současných platforem není pro něco takového připravena. Jako nejlepší kandidát se jeví značně modifikovaný systém iOS, který vývojáři upraví do takové podoby, aby splňoval požadavky na zcela nový způsob ovládání.

Výše uvedené informace svádí k závěru, že Apple chystá odpověď na kategorii zařízení 2v1, která pohání Windows od Microsoftu. Hybridy tabletu a počítače jsou mezi uživateli stále populárnější a je tedy logické, že Apple nechce tento segment nechat své konkurenci.

Recenze MacBook Pro 2017 s Touch Bar: když budoucnost dorazí o pár let dřív

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Většině uživatelů by stačilo, kdyby KONEČNĚ byla oficiálně k dispozici myš k iPadu. Je opravdu velice nepříjemné když máte tablet připojený k TV, neustále přeostřovat na displej tabletu, když chcete na něco “kliknout” a když kliknete, tak zase přeostřit na TV.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button