Apple pracuje na technologii bezdrátového nabíjení na dálku. V plánu je také funkce, jakou má Android řadu let
Navzdory neúspěšnému projektu AirPower v Applu neztratili chuť a nadále pracují na nabíječce schopné nabíjet více různých zařízení zároveň. Podle redakce webu Bloomberg se vývoj dokonce zabývá myšlenkou nabíjení na kratší vzdálenosti. Ve hře je také koncept, kde by se mohla některá zařízení nabíjet navzájem.
Po neúspěchu AirPower lze očekávat, že Apple bude chtít vyrukovat s náhradou, která bude ve všech ohledech lepší. Nelze tedy vyloučit, že přeskočí indukční technologii, na níž jsou postavené všechny současné bezdrátové nabíječky a představí něco úplně nového. Údajně má jít o technologii umožňující skutečné bezdrátové nabíjení na kratší vzdálenosti. Technicky vzato již takové nabíječky existují, ovšem žádný z výrobců je prozatím na trh neuvedl.
Dočkáme se od Applu reverzního nabíjení?
V Cupertinu mimo jiné věří v budoucnost, kde se budou všechny jeho klíčové produkty schopny nabíjet vzájemně. To si lze představit tak, že iPad by mohl nabíjet iPhone a ten zas AirPods či Apple Watch. O takzvaném reverzním nabíjení v podání Applu se šušká již delší dobu a je až s podivem, že doposud nic takového nenabídl. Konkurence to navíc umí již delší dobu, byť rozhodně nejde o masově rozšířenou funkci.
Obecně se dá říci, že budoucnost bude podle Applu převážně bezdrátová. Ačkoli to tak nemusí zatím vypadat, je pouze otázkou času, kdy například z iPhonu zmizí rozhraní Lightning, které nahradí MagSafe či spíše jeho modernější iterace. To samé lze očekávat také v případě iPadu a dalších produktů, produktů.
Než se ovšem dočkáme skutečného bezdrátového nabíjení na kratší či delší vzdálenosti, ještě to nějakou chvíli potrvá. Několik výrobců sice již představilo vlastní platformy pro bezdrátové nabíjení schopné přenosu energie až na několik metrů, ovšem pokaždé šlo pouze o prezentaci prototypů. Nejdále se zdá být v tomto směru čínské Xiaomi se svojí nabíječku Mi Air Charge, která má umět nabíjet například malé lampičky, chytré telefony, tablety a další drobnou elektroniku. Je naprosto zřejmé, že na něčem podobném pracuje také Apple, ovšem v jeho případě nelze očekávat, že bude na vývoj zbytečně tlačit. Prvenství tak raději nechá ostatním a sám se zaměří na to, aby jeho produkt byl co možná nejlépe odladěný. Ostatně tato strategie je pro Apple typická.