Novinky

Apple pracuje na ohebném iPadu, na trh se má dostat příští rok

O tom, že Apple uvede své první ohebné zařízení, se spekuluje už několik let. Nyní se však na povrch dostal tweet od známého analytika Ming-Chi Kua, který v tomto příspěvku sděluje, že skládacího zařízení bychom se mohli dočkat už příští rok. Konkrétně by se mělo jednat o iPad, jenž by se rozkládal ve stylu „knížky“ jako například konkurenční produkty z řady Samsung Galaxy Z Fold. Co se konstrukce týče, tak ohebný iPad bude dle Kua vybaven karbonovým pantem. Tento materiál by poté zajistil jak potřebnou odolnost, tak i lehkost.

foto: Macrumors

Ming-Chi Kuo poté ve svém příspěvku nadále uvádí, že jelikož Apple nyní připravuje takto přelomový produkt, tak bychom se v nadcházejících devíti až dvanácti měsících neměli dočkat žádného iPadu s výrazným vylepšením. Na základě plánů společnosti Apple následně Kuo zmínil, že dodávky iPadu pro rok 2023 budou pravděpodobně sníženy o 10-15 procent. Očekává však, že nadcházející skládací model pro rok 2024 se naopak postará o navýšení výrobních kapacit.

Ming-Chi Kuo však není jedinou osobou, která se k tomuto tématu vyjádřila. O této spekulaci se totiž zmínil i též velmi známý analytik Ross Young. Dle něj Apple testuje displej iPadu o velikosti zhruba 20 palců, nicméně očekává, že se finální produkt dostane na trh až mnohem později, a to buď v roce 2026 nebo 2027. Tyto dvě teorie si tedy navzájem rozchází a je otázkou, jaká z informací má blíže k realitě. Nám tedy bohužel opět nezbývá nic jiného, než si počkat na oficiální informace od společnosti Apple prostřednictvím konference či tiskové zprávy.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button