Novinky

Apple pracuje na novém Wi-Fi routeru. Testovaný prototyp má střeva z iPhonu a běží na iOS 15.5

Když se jakýkoli výrobce rozhodne vyrábět produkt využívající rádiové frekvence (jako je Bluetooth či Wi-Fi), musí být schválen regulačními orgány, jako je například americký úřad FCC. A právě v databázi této organizace se nedávno objevil záznam o novém síťovém adaptéru od společnosti Apple, který běží na operačním systému iOS.

Produkt nese kódové označení A2657 a je jednoduše popsán jako síťový prvek. Z dostupných dokumentů vyplývá, že Apple zaslal do FCC vzorový kus již 22. ledna letošního roku. Ačkoli nejsou k dispozici žádné fotografie zmiňovaného prototypu, dokumenty alespoň popisují jeho hardwarovou výbavu. 

Síťový adaptér disponuje dvojicí ethernetových portů, několik antén pro Wi-Fi, Bluetooh, NFC a jedno rozhraní USB-C. Zajímavě působí také údaje o další výbavě, která má zahrnovat 32GB interní úložiště a 1,5 GB operační paměti. Podle databáze má navíc existovat ještě jedna verze zařízení, které má místo USB-C portu rozhraní Lightning a 1 GB RAM.

Poskytnutý prototyp běží na verzi firmwaru 19F47, což je raná interní verze operačního systému iOS 15.5. S ohledem na výše zmíněné informace se lze domnívat, že zařízení je osazeno některým ze starších typů čipsetu, které Apple použil u dřívějších modelů iPhonu. V podstatě nejde o nic neobvyklého, jelikož stejný přístup byl zvolen u nedávno představeného monitoru Studio Display.

FCC testovalo poskytnutý síťový prvek s několika typy Maců zahrnující modely MacBook Pro a iMac. Bohužel další podrobnosti v tuto chvíli nevíme, jelikož Apple si vyžádal dohodu o mlčenlivosti platnou do listopadu letošního roku. To samozřejmě nemusí znamenat, že se nakonec dočkáme komerčně dostupného produktu. Apple má totiž u FCC registrováno řadu různých zařízení, které používá pro interní účely. Stejně reálná je také možnost, že jde o náhradu routeru AirPort, kolem kterého v posledních letech objevilo několik spekulací. 

Co si myslíte vy – dočkáme se na podzim nového zařízení z modelové řady AirPort? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button