Novinky

Apple pracuje na iPadu s obřím OLED displejem

Modelová řada iPad patří do kategorie produktů, do které Apple vkládá nemalé naděje. Čím dál častěji jej obsazuje do role zařízení, které může fungovat jako plnohodnotná náhrada klasického počítače. Osobně již kolem sebe začínám pozorovat čím dál početnější skupinu uživatelů, kteří přesedlali z Macu na iPad a používají jej jako hlavní zařízení na práci i zábavu. A právě pro tuto část zákazníků Apple údajně chystá špičkově vybavený iPad s 15“ displejem.

Úniky na toto téma pochází z řad dodavatelských řetězců, podle kterých Apple zadal společnosti BOE zakázku na vývoj a produkci 15“ dotykových obrazovek. Velmi důležitou informací je ovšem to, že údajně má jít o OLED panely. Nejlépe vybavený 12,9“ iPad Pro je osazen mini-LED displejem, který nabízí naprosto špičkové zobrazovací vlastnosti. Technologie OLED se však může pochlubit ještě o třídu lepším zobrazením, což může v očích Applu představovat zajímavý způsob, jak posunout uživatelský zážitek z používání iPadu.

Spekulace o tom, že Apple pracuje na iPadu s OLED displejem se objevují již delší dobu. První zmínky jsou staré dokonce několik let. Tehdejší technologické možnosti však nevyhovovaly tvrdým nárokům ze strany Applu, který se nakonec rozhodl pro další vývoj LCD panelů.

iPad Air 2020
Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Společnost BOE Technology má aktuálně k dispozici hned několik prototypů dotykových OLED panelů, na kterých si Apple testuje možnosti využití v iPadech. Největší pozornost na sebe údajně strhává 15“ OLED displej, který prochází řadou interních testů. Představa iPadu s 15“ obrazovkou je přinejmenším velmi zvláštní. Na druhou stranu by mohlo o jít o velmi atraktivní zařízení například pro grafiky, fotografy či tatéry.

Co byste řekli na iPad s 15“ displejem? Dokázali byste si takto velký tablet představit ve svojí výbavě? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button