Novinky

Apple pracuje s Carl Zeiss na brýlích pro rozšířenou realitu. Objevit se mají ještě letos

V listopadu loňského roku se začaly objevovat první zprávy o tom, že Apple rozjíždí nový projekt, jehož cílem je vyvinout produkt spadající do segmentu rozšířené reality. Tyto spekulace několikrát přiživil samotný Tim Cook, když v několika rozhovorech prohlásil, že ačkoli je virtuální realita nesmírně zajímavá, daleko větší smysl vidí v realitě rozšířené. Další posun v diskuzi zapříčinila zpráva od populárního bloggera Roberta Scobleho, který citoval nejmenovaného zaměstnance společnosti Carl Zeiss.

googleglassaugmentedreality-800x438

Podle zdroje došlo mezi firmami Apple a Carl Zeiss k navázání partnerství a založení společného projektu, na jehož konci mají být brýle pro rozšířenou realitu. Prvotní zvěsti hovořily o debutu finálního produktu v průběhu roku 2018, nicméně vše má směřovat k premiéře, která se odehraje ještě letos.

spectacles-red-crop

Vývojové týmy aktuálně pracují na páru brýlí, které budou bezdrátově komunikovat s iPhonem. Přestože se zařízení stále nachází ve fázi vývoje, finální produkt by měl nabídnout promítání fotografií a dalších informací do zorného pole a „obohacovat“ běžnou realitu o nejrůznější grafické prvky. Ačkoli další podrobnosti prozatím chybí, je evidentní, že brýle pro rozšířenou realitu budou fungovat jako další nositelné zařízení, které poslouží jako periferie pro chytrý telefon.

630-apples-research-and-development-team-reportedly-working-on-augmented-realit

Co si myslíte o údajných plánech na vytvoření brýlí pro rozšířenou realitu s logem Applu? Jde podle vás o smysluplnou koncepci, která má šanci uspět na komerčním trhu nebo se jedná o další slepou uličku, jakou se například ukázalo 3D?

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close