Novinky

Apple postaví nové datové centrum za 1,3 miliardy dolarů. K čemu bude sloužit?

Už dříve se hovořilo o vybudování nového datového centra na území Waukee, které se nachází nedaleko města Des Moines v USA, a které bude sloužit výhradně k provozu App Store, iMessage a Siri. Teprve včera však padlo definitvní rozhodnutí a společnost z Cupertina tak může začátkem příštího roku začít s výstavbou.

Rozloha celého komplexu má čítat přibližně 37 000 metrů čtverečních a veškerá energie bude dodávána z obnovitelných zdrojů, především z větrných elektráren. Apple, kromě toho, že do datového centra investuje 1,3 miliardy dolarů, navíc slíbil každoroční příspěvek v hodnotě jednoho milionu dolarů na tzv. fond pro rozvoj veřejnosti. Díky tomu tak v malém městečku uprostřed Iowy vyroste například sportovní středisko pro mládež nebo dětské hřiště.

Spolu s tím přibude i 550 nových míst, většinu z nich ale budou tvořit stavební dělníci, kteří s předpokládaným koncem prací v roce 2020 o místa opět přijdou. Stálý provoz datového centra bude vyžadovat asi jen kolem 50 zaměstnanců. Dohodu ještě oficiálně stvrdí sám Tim Cook návštěvou tamní univerzity a spolu s místním guvernérem Kim Reynoldsem obeznámí studenty o celém projektu.

Nové iPhony se představí už 12. září. Přinesou dvakrát větší úložiště a 3 GB RAM

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button