Novinky

Apple poslal výzvu všem majitelům Apple Watch: kdo oslaví Den Země, získá speciální odznak a samolepky

Apple se letos opět zapojil do propagace svátku Den Země a všem uživatelům Apple Watch odeslal speciální výzvu. Po vzoru dřívějších akcí i tato výzva spočívá v získání speciálního odznaku do sbírky úspěchů v aplikaci Aktivita. Pokud se rozhodnete ocenění získat, budeme muset 22. dubna vyrazit ven a „oslavit“ Den Země pohybovou aktivitou trvající alespoň 30 minut.

IMG_8954

Jedinou podmínkou je použití aplikace Cvičení nebo jakékoli jiné aplikace která zaznamenává cvičení do nativní aplikace Zdraví. Kromě rozšíření sbírky ulovených odznaků získáte splněním výzvy také speciální nálepky pro aplikaci Zprávy.

IMG_8953

Den Země je den věnovaný Zemi, který se každoročně koná 22. dubna. Tento svátek je ovlivněn původními dny Země, které se konaly při oslavách jarní rovnodennosti, 21. března, a oslavovaly příchod jara. V moderním pojetí jde o ekologicky motivovaný svátek upozorňující lidi na dopady ničení životního prostředí. Historie vyhlášení tohoto dne sahá do roku 1969, kdy především John McConnell začal volat po vzniku mezinárodního dne Země a v rámci těchto snah vytvořil i vlajku Země. 

Earth-Day

První Den Země byl slaven 22. dubna 1970 v San Francisku. Tato oslava byla pravděpodobně zamýšlena nejen jako ekologicky zaměřený svátek, ale i jako levicově orientovaný happening bojovníků proti válce ve Vietnamu. Kampaň s tímto svátkem spojená si kladla za cíl přenést otázku ekologie do politických kruhů. Cílem bylo zvýšit energetickouúčinnost, recyklovat odpadky a hledat obnovitelné zdroje energie. Tato akce měla velký ohlas zejména mezi studenty.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. A proč radši nenapíšete, jak se doručování podobných sluníčkových sraček zbavit?
    Tohle je spolu s “odznaky” zatím ta největší kokotina, na kterou jsem u vestavěných aplikací na Apple Watch narazil…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button