MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #3

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Jak funguje TouchID na iPhonu SE?

Zajímá vás, jak rychle funguje snímač otisků Touch ID? Biometrické skenery v Apple produktech patří mezi jedny z nejrychlejších, na jaké lze v mobilních zařízeních narazit. Kromě ochrany dat dokáže nahradit klasické heslo v aplikacích třetích stran či při nákupech v App Store. Jaké jsou reálné zkušenosti uživatelů, se dozvíte v odkazované diskuzi. (odkaz do diskuze)

Jak vypnout synchronizaci zpráv a hovorů na Mac?

Jednou z hlavních předností operačních systémů OS X a iOS je funkce pro synchronizaci zpráv a hlasové komunikace. Jestliže máte tuto funkci aktivovanou, hovory lze pohodlně vyřídit z iMacu či Macbooku, to samé též platí pro SMS zprávy a iMessage. Existují však situace, kdy například sdílíte jeden počítač s více osobami a vy pochopitelně nechcete, aby kolega z práce četl vaši soukromou poštu. Co v podobných případech dělat a jak konkrétní počítač nastavit, vám poradí zkušenější uživatelé diskuzního fóra. (odkaz do diskuze)

Jak na domácí cloud dostupný z Macu i Windows?

Mít doma vlastní cloud začíná být v českých domácnostech pomalu standardem. Málokdo se však vyzná v nastavení a schopnostech své ”NASky”. Současná nabídka těchto produktů nabízí celou řadu pokročilých funkcí, na které čerstvý majitel přijde až po několika měsících. Jestliže máte podobný problém, případně umíte pomoci s vysvětlením, jak na domácí cloud, můžete se zapojit do diskuze na toto téma. (odkaz do diskuze)

apple-iphone-smartphone-desk-large

Jak dostat filmy z Macu do iPadu?

Tohle řešil snad každý uživatel, který se chystal na delší cestu, případně chtěl část své filmové sbírky přesunout do iPadu. Jestli patříte do stejné skupiny a hledáte osvědčené postupy, tak tady jsou. (odkaz do diskuze)

Vše co jste kdy chtěli vědět o nové Apple TV

Apple v říjnu minulého roku uvedla v pořadí již čtvrtou generaci Apple TV. Ačkoliv u starších modelů bylo třeba počítat s limitovanou funkčností na území mimo USA, nejnovější přírůstek tento nepříjemný fakt eliminoval. V odkazované diskuzi naleznete kromě reálných zkušenosti majitelů i odpovědi na všechny otázky, které vás kolem této nenápadné krabičky napadnou. (odkaz do diskuze)

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button