MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #2

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Jak fungují fotky na iCloudu

Služba iCloud začíná v posledních období nabývat na významu. Zatímco ještě před několika lety byla myšlenka uložených dat mimo interní úložiště utopií, dnes jde o běžnou součást světa výpočetní techniky. Pokud vás tedy zajímá, jak funguje synchronizace fotek a iCloud obecně, doporučujeme navštívit odkazovanou diskuzi. (odkaz do diskuze)

Vyplatí se k MacBooku a iPhonu koupit iPad?

Troufáme si tvrdit, že stejnou otázku si položilo mnoho našich čtenářů. V diskuzi se dozvíte zkušenosti a názory majitelů, kteří se rozhodli pro různé kombinace. Pokud tedy stále váháte a nevíte si rady, třeba zde naleznete inspiraci, která vám pomůže při rozhodování, zda iPad pořídit. (odkaz do diskuze)

apple_products

Jak vybrat rychlý externí disk

Macbooky jsou pověstné tím, že v základních konfiguracích nabízí SSD úložiště s nepříliš velkou kapacitou. Samozřejmě existuje možnost si připlatit za disk s větší kapacitou, nicméně v praxi jde spíše o výjimku. Jak data přibývají, přijde na řadu výběr externího úložiště pro zálohu či zpracování objemných souborů. (odkaz do diskuze)

Souborový manažer pro iPad

Operační systém iOS nemá z pohledu otevřenosti příliš dobrou pověst. Zatímco na konkurenčním Androidu je bezpočet souborových správců, v případě iOS je situace odlišná. Jestliže vás zajímá, jak se s touto skutečností vypořádat, v diskuzi naleznete zajímavé tipy. Kromě toho vám uživatelé prozradí, jak řeší šifrování citlivých dokumentů. (odkaz do diskuze)

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button