Novinky

Apple pokračuje ve snaze se zbavit závislosti na Číně. Do Indie se stěhuje výroba pouzder pro AirPods

Není žádným tajemstvím, že Apple v posledních letech přesouvá část výrobního řetězce do Indie. Jde o reakci na obchodní omezení mezi USA a Čínou a také covidové restrikce, které učinily výrobu na čínském území značně rizikovou. Snahu o snížení závislosti na Číně lze tedy považovat za naprosto logický krok, a je to právě Indie, která v tom hraje zásadní roli.

Produkce v indických továrnách se až doposud omezovala výhradně na výrobu iPhonů. Před pár dny však společnost Jabil Inc. oznámila spuštění montážních linek na pouzdra pro AirPods. Indický premiér, Narendra Modi, si vzal růst výrobního sektoru za národní prioritu a rozhodl se poskytovat finanční pobídky a vládní podporu na projekty spojené s expanzí firem. Apple má v tomto snažení zásadní úlohu, jelikož prostřednictvím obchodních partnerů jako je Hon Hai Precision Industry Co. začíná v Indii vyrábět čím dál více produktů, než tomu bylo v posledních letech.

Podle řady odborníků je pouze otázkou času, kdy Indie nahradí v produkci jablečných zařízení dominující Čínu. Přechod do nových továren značně ovlivňuje také napětí mezi Pekingem a Washingtonem a nová vlna Covidu, která odhalila slabá místa v dodavatelském řetězci.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button