Novinky

Éra lámání rekordů končí: Partneři Applu hlásí výrazný pokles dodávek

Zdroje z dodavatelských řetězců Applu se nechaly slyšet, že kalifornský výrobce zvolnil tempo při objednávkách polovodičových součástek určených pro kompletaci mobilních zařízení. To je poměrně překvapivá informace, zvlášť pokud přihlédneme k nedávnému představení iPhonu SE a 9,7“ iPadu Pro. Aktuální predikce výrobců hovoří pouze o nepatrném nárůstu v porovnání s minulým čtvrtletím.

Apple-StorePodobné zprávy přichází od dalších producentů, kteří se podílejí na dodávkách čipových sad. Objem vyrobených komponent pro iPhone 6s a iPhone 6s Plus dosáhnou v aktuálním čtvrteltí zhruba poloviční produkce. Tytéž zdroje dodávají, že prodej nejnovějších modelů jsou pro Apple zklamáním. Opětovný nárůst je očekáván ve třetím čtvrtletí, kdy je naplánována premiéra iPhonu 7 a nové generace počítačů Mac.

Přestože Apple počítá s expedicí pěti milionů kusů iPhonu SE v aktuálním čtvrtletí, nedokáže tím vyrovnat deficit zaviněný poklesem modelů iPhone 6s/Plus. Pro kalifornského výrobce to jistě nejsou indikace, které by vítal s nadšením, nicméně jednou tato situace přijít musela. Tržní prostředí není nafukovací a Apple si to velmi dobře uvědomuje. Éra lámání rekordů je nepochybně za námi a jen tak se nevrátí.

Zdroj

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tohle se dalo přeci čekat. Nic nemůže růst do nekonečna. Jestli bude iPhone 7 takový, jak se říká, možná se rekordy lámat zase budou 🙂

    1. Pravda… mně vždycky dostávaji ty prognózy a snaha o růst růstu. Nikomu nestačí vydělat stejně jako loni. letos chtěji +10%, další rok +15% a pak + 20%. Jenže za ty 3 roky už je to skok 52% oproti tomu prvnímu… Nevěřim že se dá tohle tempo (v průmyslu obecně) udržet a že je prospěšný. Takhle si tu planetu brzy zacpeme vyráběnym odpadem a nespasí to ani sluneční elektrárny v Polabský nížině ani větrný na Šumavě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button