Novinky

Apple podporuje malé technologické společnosti. Rozdá jim více než miliardu dolarů

Během středy oznámila společnost Apple záměr investovat 390 milionů dolarů do malé americké firmy Finisar, která pro Apple dodává speciální lasery, jež jsou součást TrueDepth kamery. Jedná se o další investici fondu Advanced Manufacturing Fund, jehož smyslem je právě podpora inovativních projektů, které mají na svědomí americké firmy. Podporou podobných záměrů si Apple slibuje vytváření nových a zachování stávajících pracovních míst.

Projekt funguje od počátku letošního roku s tím, že do něj cupertinská společnost nalila miliardu dolarů. Nyní však provozní ředitel Applu Jeff Williams televizní stanici CNBS sdělil, že tato částka nemusí být konečná. Smyslem projektu je podle jeho slov podpora firem, které vyvíjejí pokročilé technologie a mohou mít problém finančně pokrýt nákladný výzkum. Williams také řekl, že miliarda dolarů není žádný limit, čímž naznačil, že celková částka, kterou Apple tímto způsobem proinvestuje bude nejspíš ještě vyšší. Jeden z viceprezidentů jablečného gigantu také přiznal, že v hledáčku jsou firmy pracující na technologiích, které jsou potřebné právě pro produkty Applu.

Recenze iPhone X: takhle chutná jablečná budoucnost

Finisar je celkově druhou investicí nově vzniklého fondu. Jako první získala v květnu 200milionový příspěvek firma Corning, která vyrábí odolná skla Gorilla Glass.  

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button