Novinky

Apple plánuje do MacBooků vrátit svítící logo na víku displeje

Již od roku 2000 bylo hlavním poznávacím znamením Macbook svítící logo na víku displeje, které dávalo všem okolo jasně najevo, že daná osoba je uživatelem Apple produktu. V roce 2015 byl však tento ikonický symbol ze všech MacBooků odstraněn, jelikož svítící logo v některých případech prosvítalo do displeje, čímž negativně ovlivňovalo kvalitu barev samotného panelu.

Nyní však Apple údajně našel nový způsob, jak svítící logo MacBookům opět vrátit. Celá tato myšlenka spočívá v použití částečně reflexního zrcadla, které by propouštělo světlo pouze z jedné strany. Toto zrcadlo by tedy bylo implementováno tak, aby se zevnitř světlo dostalo ven a tím pádem umožnilo integraci podsvíceného loga. Zároveň by však z vnější strany bránilo proniknutí světla na zadní část zobrazovače.

foto: Macrumors

Tento nový způsob implementace svítícího loga se má dle aktuálních informací obejít bez neduhů, které postihovaly předchozí generace. Podsvícení by tedy nemělo nijak zasahovat do barevného podání displeje a respektive nebude mít žádný vliv na jeho zobrazovací vlastnosti.

Pokud tedy Apple nakonec tuto změnu u další generace Macbook udělá, tak bychom se za pár let mohli opět dočkat kaváren a zasedacích místností zaplněných počítači se svítícími „jablíčky.”

Ocenili byste opět svítící Apple logo na svém MacBooku, nebo je pro vás tato záležitost nepodstatná? Dejte nám vědět svůj názor v diskuzi.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Přiznám se, byl jsem unešen ze svítícího loga na svém tehdejším MBP 15 v roce 2011, ač to od roku 2015 už to na jabčácích není, nějak mně to nechybí. Nerad podotýkám, že svítící logo či jen jeho část není unikát Jabka, třeba na mém služebním Lenovu Thinkpad je svítící červená tečka nad “i”. Ono nejspíš je i více příkladů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button