Novinky

Apple plánuje řemínky pro Apple Watch s vetkaným displejem

Inženýři Applu stále vymýšlejí nové a nové technologie, které dříve či později posunou současnou elektroniku na další úroveň. Stačí se podívat do patentová portfolia a ihned zjistíte, že je skutečně z čeho vybírat. Mezi nejčerstvější přihlášky se řadí technologie pro rozšíření zobrazovacích schopností do blíže nespecifikované tkaniny. Zatímco patent popisuje řadu obecných využití, část z nich je na míru šitá chytrým hodinkám Apple Watch.

apple-watch-fabric-band

Apple počítá s vetkáním světlovodivých vláken přímo do tkaniny, které by v praxi sloužily pro vizuální zobrazování obsahu. V patentu se přímo hovoří o použití na řemínky elektronických náramků a hodinek.

V přihlášce se popisuje kombinované tkání běžné látky s určitým typem optických kabelů. Jeden z typů může sloužit pro rozložení světla a druhý naopak pro jeho řízené emitování. Nejzajímavější jsou ovšem schopnosti optických vláken. Apple totiž přišel na způsob, jak rozsvítit pouze jeho část.

macbook

V praxi bychom se mohli dočkat uvedení nových řemínků pro Apple Watch vyrobených z výše popisovaného materiálu. Místo aktivace samotného displeje by stačil pohled na pásek, který by zvládl například zobrazit příchozí notifikace či počet nepřečtených zpráv. To pochopitelně sníží energetické nároky a prodlouží výdrž, která je nejslabším článkem veškeré nositelné elektroniky.

Apple-Watch1-1024x600

Další reference naznačují integraci do ostatních produktů v podobě smartphonů a přenosných počítačů. Zde si však troufám tvrdit, že jde o pouhou pojistku proti konkurenci. Pokud se podíváme do sbírky všech patentů náležící společnosti Apple, drtivá většina z nich zůstane pouze u skic a v hlavách kreativních tvůrců. Tento případ ovšem patří mezi malou skupinu, která má velmi vysokou šanci na transformaci v reálný produkt.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button