Novinky

FBI potvrdila, že se nedokáže dostat do iPhonu novějšího, než je iPhone 5

I když FBI stále odmítá sdělit, jakou metodu použila k tomu, aby se dostala do iPhonu 5c mrtvého teroristy ze San Bernandina, prozradil federální úřad pro vyšetřování alespoň to, že nedisponuje prostředky k nabourání nejnovějších jablečných smartphonů. FBI tak udajně není schopná dostat se do iPhonu 5s nebo novějšího. Nijak řečeno,před federálním úřadem jsou zatím ochráněny telefony, které disponují čtečkou otisků prstů.

iphone5c-03

Tuto informaci sdělil zpravodajské stanici CNN ředitel FBI James Comey, který také přiznal, že metodu, kterou jeho úřad použil, lze aplikovat pouze na velmi omezené množtsví smartphonů. Ačkoliv byl Comey na nové informace skoupý, je možné z těchto řádků několik věcí odvodit. Federálové také stále ještě váhají, jestli Applu sdělí, jakou přesnou metodou se do smartphonu dostala. FBI se totiž oprávněně bojí, že pokud své tajemství prozdradí, udělá Apple ihned všechno proto, aby tuto bezpečností díru zalepil.

Spor má už své důsledky i mimo tyto dvě přímo dotčené organizace. Přímo v reakci na tento případ, který už oficiálně skončil, totiž začala populární chatovací aplikace Whatsapp šifrovat veškerou komunikaci. Vaše zprávy odeslané před Whatsapp by tak měly být před veškerými autoritami ochráněny.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button