AktualityNovinky

Apple Pay míří do Evropy, jako první se dočkala Velká Británie

Platební služba Apple Pay se nově dostává mimo domovské území a to konkrétně do Velké Británie. Apple tuto zprávu zveřejnil na svých oficiálních stránkách, kde se mimo jiné pochlubil seznamem největších partnerů. Britští spotřebitelé mohou své iPhony využít k placení ve více než 250 tisících kamených prodejen. Do spolupráce se také zapojil londýnský dopravní podnik a britské banky Santander a First Direct. Mezi podporovaná zařízení patří aktuální generace iPhonů, iPadů a všechny modely chytrých hodinek Apple Watch.

apple-pay

Ačkoliv se tato zpráva týká pouze Velké Británie, zbytek Evropy to může považovat za náznak budoucího rozšíření do ostatních zemí starého kontinentu. Kdy se dočkáme i v naší malé kontlině je zatím otázkou na křišťálovou kouli, nicméně podle dosavadních odhadů lze tuto událost očekávat v horizontu několika měsíců. Apple se v nejbližší době hodlá soustředit na mnohem rozvinutější trhy s vyšší kupní sílou. Za doslova zlatý důl je považována Čína s obrovským množstvím uživatelů jablečných produktů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button