Novinky

Apple Pay je pro ČR blíže, než si myslíte. V iOS se objevuje chyba, která ukazuje „přítomnost“ služby

Platební služba, na kterou řada lidí netrpělivě čeká, Apple Pay, by měla do České republiky zavítat už na začátku roku 2019. Nyní se ale objevují různé „bugy“ v iOS na kterých vidíme, že spuštění je opravdu na spadnutí. 

Na mém Twitterovém kanálu jsem sdílel vlastní zkušenost, která se mi stala včera. Při otevření aplikace Wallet jsem byl celkem překvapen, že v pravém horním rohu vidím znaménko „+“ pro přidání karty do Apple Pay. Stejně tak, jsem na obrazovce svého iPhonu viděl informace o Apple Pay Cash. 

Stejný případ to byl také v Nastavení, kde se mi pod položkou iTunes a App Store nově objevilo menu pro Wallet a Apple Pay. Samozřejmě jsem do služby zkoušel přidat své kreditní karty, ale bohužel neúspěšně a na konci se vždy objevila chyba.

Ještě zajímavější to bylo s Apple Pay Cash, který je dostupný pouze v USA, takže by se mi vůbec zobrazovat neměl. Při nastavování Apple Pay Cash jsem se dokonce dostal až do bodu, kdy po mě systém chtěl ověření a musel jsem zadat číslo svého sociálního pojištění (to jsem samozřejmě nezadal, takže na tomto bodu jsem i skončil). Je evidentní, že se jedná o nějakou chybu v iOS. Na druhou stranu mohu potvrdit, že lokalizace do češtiny je na Apple Pay plně připravena, vše je přeloženo do posledního slova a čeká se tak jen na pokyn Applu. 

Český region, české Apple ID

Na závěr musím dodat, že iPhone mám nastavený na region Česko (jiný region jsem nikdy předtím ani nenastavoval), české Apple ID a iPhone mám na nejnovější verzi iOS 12. Doufejme tedy, že na začátku roku opravdu Apple Pay uvidíme i u nás. Banky jsou na to připraveny a čeká se jen na Apple.

Pokud vás zajímá aktuální dostupnost Apple Pay, tak doporučuji oficiální stránky společnosti Apple.

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button