Novinky

Apple Pay do České republiky přinese iOS 12.1.3 a to už na přelomu února a března

Je prakticky potvrzené, že Apple během následujících měsíců spustí v České republice a na Slovensku službu Apple Pay. Informoval o tom zahraniční server, který odkazuje na české zdroje. 

Apple Pay bychom tak měli využívat od konce února, nebo začátku března. Mezi prvními bankami, které budu službu podporovat bude Česká spořitelna, Komerční banka, Air Bank, Moneta a mBank. Další banky, včetně například CreditasEqua bank či Raiffeisenbank se budou přidávat postupem času.

Je více než pravděpodobné, že Apple Pay bude pro ČR a SR odemknuto v budoucí aktualizaci na iOS 12.1.3, který je aktuálně ve 4. vývojářské beta verzi.

Dříve než Rakousko

Čekání je tedy téměř u konce a osobně doufám, že Apple spuštění nijak neodloží a vše se stihne v termínu. Původní zprávy totiž hovořily o spuštění služby začátkem února, takže již nyní má Apple lehké zpoždění. Zajímavý je také fakt, že Apple Pay bude u nás a na Slovensku spuštěno dříve, než v sousedním Rakousku. Apple Pay u jižních sousedů by mělo být dostupné v další vlně, tj. až po nás. 

Pokud vás zajímá, v jakých zemích je Apple Pay aktuálně dostupné, tak seznam je přímo ZDE.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

6 Komentáře

  1. Nemyslím si že to bude v novom iOS. Apple pay sa vačsinou releasuje samostatne bez ohľadu na nové verzie iOSu a konkrétne 12.1.3 má vyjsť tento mesiac čo nesedí s termínom spustenia. Bol by som velmi rád keby to spustili už teraz.. Každopádne musíme počkať 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close