AktualityNovinky

Budoucí produkty Apple dostanou displej se solárním panelem

Výdrž mobilních zařízení patří mezi aktuálně nejslabší články jejich funkční výbavy. Ačkoliv se výrobci snaží integrovat akumulátory s maximální možnou kapacitou, stále se jedná o velice palčivý problém. Mnoho společností proto hledá možná řešení, nicméně po sérii zveřejněných studií a vynálezů jsme se za poslední roky neposunuli z místa. Apple pochopitelně není výjimkou, ovšem v jeho gigantické databázi patentů se skrývá nápad, který by mohl celou situaci vyřešit elegantním způsobem. Přihláška popisuje na první pohled konvenční zobrazovač, pod jehož dotykovou vrstvou se nachází solární panel.

Snímek obrazovky 2015-07-20 v 19.55.05

V praxi by to mohlo vypadat tak, že při namíření displeje směrem k světelnému zdroji by došlo k přeměně záření na elektrickou energii, která by se ukládala do akumulátoru. Podobný nápad není ničím novým a v minulosti byl prezentován mnoha výzkumnými týmy z celého světa. Největší úskalí se však nachází v efektivitě solárních panelů.

Snímek obrazovky 2015-07-20 v 19.53.25

Spíš než v iPhonu se dá předpokládat budoucí implementace do displeje hodinek Apple Watch, které nemají tak vysoké napájecí nároky. Největším tajemstvím zatím zůstává předpokládaný nástup této technologie do reálných produktů. Apple totiž nepatří mezi experimentující výrobce a nerad spoléhá na nepříliš vyzrálé technologie.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button