Apple odstranil z App Store aplikaci, která pomáhala nalézt ztracené AirPods

Apple odstranil z App Store aplikaci, která pomáhala nalézt ztracené AirPods

Krátce po představení bezdrátovýh sluchátek AirPods se internetem začaly šířit nejrůznější vtípky a koláže, které si braly na paškál snadnou ztrátu sluchátek. Netřeba dodávat, že s ohledem kolibří velikost AirPods nejde o nikterak zavádějící skutečnost, která dříve či později potká mnoho majitelů.

apple-airpods

Přestože první recenze o AirPods hovoří jako o velmi dobrých sluchátkách, která v uších drží dobře, riziku ztráty se nelze vyhnout. Apple pro tyto případy nabízí svým zákazníkům možnost samostatného dokoupení sluchátka, které přijde necelé dva tisíce korun.

akrales_161216_1332_a_0259_v1-0-0

Pokud se tedy dostanete do situace, kdy nebudete moci najít jedno ze sluchátek, mohla vám pomoci aplikace Finder for AirPods. Uvedení minulého času není žádným překlepem, jelikož došlo k jejímu stažení z obchodu App Store. Apple tak učinil bez oficiálního vysvětlení, což uživatelům sluchátek AirPods příliš velkou radost neudělalo.

snimek-obrazovky-2017-01-09-v-19-52-19

Aplikace používala k nalezení „zašantročeného“ sluchátka měření intenzity Bluetooth signálu. Přestože jde o nepříliš přesný systém lokace, v mnoha případech ho lze úspěšně použít. Typickým případem je moment, kdy vám AirPods vypadnou při lenošení na gauči a vy nechcete půl hodiny prohledávat mezery v polstrování.

Tvůrci aplikace vzkázali svým uživatelům, aby v případě potřeby uplatnili reklamaci zaplacené částky skrze iTunes. Velkou záhadou však zůstává chování Applu, který se nenamáhal s jakýmkoli vysvětlením.

Zdroj

Autor

Richard Streit
Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.