Novinky

Apple obnovuje vývoj iPhone SE. Čtvrtá generace dostane OLED displej a podporu 5G

Není to tak dlouho, kdy bylo oznámeno pozastavení vývoje další generace iPhonu SE a jeho odložení na rok 2024. Tato informace vyplavala na povrch v prosinci 2022. Dle spolehlivého analytika Ming-Chi Kua je však teď už zase všechno jinak a na novém “levném” iPhonu se opět intenzivně pracuje.

Kuo tvrdí, že design novém SEčka bude vycházet ze základního 6,1palcového iPhonu 14. Jeho největší novinkou oproti předchozím generacím má být změna z LCD displeje na modernější OLED panel a 5G čip, který však bude podporovat pouze základní 6GHz frekvenci. Nejrychlejší přenos mmWave 5G tedy v tomto telefonu zastoupen nebude. Tento čip by však dle Kua měl být už přímo z dílny Applu. O tom, že kalifornský gigant přejde na vlastní výrobu a oprostí se od závislosti na Qualcommu, se mluví už delší dobu. iPhone SE by tedy měl být prvním telefonem s 5G čipem vlastní výroby.

foto: unsplash | Daniel Romero

Ze strany Applu však nic z toho nebylo potvrzeno. Aktuální řada iPhonu SE se stále prodává relativně dobře, oproti například základním iPhonům 14 a 14 Plus. Není tedy kam spěchat a dá se předpokládat, že nová generace SEček nebude představena dříve, než v roce 2024.

Používáte iPhone SE? Čekáte na jeho další generaci? Nebo jste zastánci spíše vrcholných modelů bez kompromisů? Dejte nám vědět v komentářích. 

Adam Halamka

Rád používá Apple produkty, ale zajímá se i o technologie a gadgety obecně, jeho největší vášní jsou sluchátka všech kategorií a Star Wars, miluje psy, zbožňuje cestování po celém světě, dokáže ocenit kvalitní hudbu, kterou následně prezentuje v klubech jako dj.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button