Novinky

Apple je největším prodejcem nositelné elektroniky. Růstem prodejů předčil Fitbit i Xiaomi

Jediným produktem Applu, jehož prodeje firma úzkostlivě tají, jsou chytré hodinky Apple Watch. Přesto má veřejnost k dispozici dostatek indicií k tomu, aby mohl být počet prodaných hodinek alespoň odhadnut. Právě na základě analýz agentura Strategy Analytics ve své nové zprávě tvrdí, že počet prodaných hodinek v prvních čtvrtletí letošního roku dosáhl na 3,5 milionů kusů, čímž Apple předběhl dosavadní jedničku – Fitbit.

applewatchshipments

Půl čtvrtého milionu prodaných kusů stačilo Applu k ukrojení 15,9 procent z tohoto mladého trhu. Do těsného závěsu za Apple se však vyšvihlo čínské Xiaomi, jehož prodeje jsou jen o 100 tisíc jednotek nižší. Poměrně výrazně ale ztrácí již zmiňovaný Fitbit. Produkty této společnosti si meziročně koupilo o 1,6 milionů lidí méně. Společnost Fitbit se tím pádem ve sledovaném žebříčku propadla až na třetí místo. Celkově došlo v segmentu nositelné elektroniky ke slušnému růstu prodejů. Zatímco za první kvartál loňského roku prodali všichni prodejci dohromady odhadem 18 milionů kusů nositelných chytrých zařízení, letos je toto číslo o 4 miliony vyšší.

apple-watch-nike-plus-run-club-2

Apple je z trojky nejúspěšnějších společností premiantem také v tempu růstu prodejů. Ve stejném období loňského roku se totiž prodalo jen 2,2 milionů kusů hodinek. Uspokojivý růst tak nasvědčuje tomu, že se druhá generace Apple Watch inženýrům z Cupertina skutečně povedla. Dalším faktem nahrávajícím solidní prodejností je také přítomnost hned dvou generací na pultech obchodů současně, ze kterých si potenciální zákazníci mohou vybrat.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button