Novinky

Apple nabízí bezplatné opravy iPhonů, iPadů a Maců poškozených během japonských záplav

Japonsko v posledních týdnech neprožívá příliš lehké časy. Nedávné povodně doprovázené sesuvy půdy si vyžádaly stovky lidských obětí a obrovské škody na majetku. Aby toho nebylo málo, země vycházejícího slunce se nyní musí potýkat s vysokými teplotami, které v betonem zastavěných metropolích šplhají přes 40 stupňů Celsia. Kromě desítek tisíc dobrovolníků se rozhodl pomoci také Apple, který oznámil, že opraví všechny iPhony, Macy, iPady a iPody, které byly přímo poškozeny zničujícími povodněmi. Kalifornský výrobce dále vyjádřil podporu všem, kteří se musejí potýkat s následky nejhorší živelné katastrofy za poslední čtvrtstoletí.

Apple nenabídl pomoc poprvé

Nabídnutá pomoc je v přímém rozporu se zásadami společnosti, která přísně vylučuje opravy zařízení, do kterých vnikla voda. Jde tak o přímé vyjádření solidarity zákazníkům, kterým odpadne alespoň nějaká starost. Apple se nechal slyšet, že poškozené produkty opraví zcela zdarma. Postižení uživatelé mohou požádat o vyřízení servisu prostřednictvím telefonické podpory. Uživatelé však musí počítat s tím, že doba potřebná k vyřízení oprav se může protáhnout nad běžný rámec.

Není to poprvé, co Apple nabídl pomoc svým zákazníkům, kteří se museli potýkat s následky živelných katastrof. Například v loňském roce zdarma opravil iPhony uživatelům, kteří o svůj smartphone přišly během hurikánu Harvey.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button