AktualityNovinky

Apple nakonec vyplatí umělcům honoráře i za zkušební dobu

Apple už oznámil, že ve své nové streamovací službě Apple Music umožní uživatelům tříměsíční zkušební dobu zcela zdarma. Bohužel také ale vyšlo najevo, že nemá v plánu po tuto dobu vyplácet umělcům jejich honoráře. Nejsilnějším hlasem umělců se uplynulý týden stala Taylor Swift, která dokonce odmítla pro Apple Music zpřístupnit své poslední album 1989. Mladá zpěvačka ostře zktirizovala nastolené podmínky. A to firmu, která je zvyklá si své podmínky za cenu sem tam nějaké té pokuty diktovat přimělo k zamyšlení. Dnes internetem kolují zvěsti, podle kterých Apple vyplatí zpěvákům a skupinám jejich odměny i za dobu, kdy poběží zdarma.

Po ostré kritice dnes Eddy Cue prostřednictvím Twitteru publikoval nová a přívětivější stanoviska.

image

Talyor uvedla, že si společnosti Apple váží za jejich inovace, ale nastolené podmínky nejsou této historicky progresivní a štědré společnosti hodny. Dále podle zpěvačky má firma dost peněz na to, aby byli umělci odměněni i bez platících uživatelů.

Celé vyjádření Taylor Swift z Tumbrl:

“Nejde tady o mě. Já už jsem naštěstí ve své kariéře u pátého alba a dokážu zajistit sebe, svou kapelu, celý team i management díky živému vystupování. Tady jde především o mladé umělce, kteří zrovna vydali svůj první singl a nedostanou za svůj úspěch zaplaceno. Je to o mladých skladatelích, kterým se zrovna podařilo dostat ven první vlaštovku, a mysleli si, že jim honorář pomůže z dluhů.”

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button