AktualityNovinky

Britští hudebníci se bouří: Kvůli Apple Music přijdou na mizinu

Při představení hudební služby Apple Music jsme se dozvěděli, že první tři měsíce užívání bude naprosto zdarma. To je skvělá zpráva pro uživatele, kteří si mohou bez jakýchkoliv nákladů službu vyzkoušet a následně rozhodnout pro placený režim. Druhá strana barikády v podobě nezávislých umělců a malých vydavatelství však podobné nadšení nesdílí. Po dobu dvanácti týdnů bude jejich tvorba zcela zdarma, což může být pro řadu interpretů likvidační záležitostí.

Adele_2298582bMezi pobouřené interprety patří i populární zpěvačka Adele

Asociace UK Music prohlásila, že řada britských umělců plánuje odmítnutí spolupráce se společností Apple. Nelíbí se jim totiž postoj, při kterém se kalifornský gigant soustředil na jednání pouze s velkými vydavatelstvími. Na menší subjetky začal začal brát ohled až dva týdny před spuštěním služby, což řadu z nich rozhořčilo. Malé vydavatele se nepodařilo Applu uchlácholit ani nabídku na 73% podíl z předplatného. Podle nich se jedná o nekorektní chování, které může nemalou část hudebníků přivést na mizinu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button