AktualityNovinky

Podle nové prognózy dosáhne Apple Music do konce roku na 8 milionů předplatitelů

Podle prognózy analytika Marka Mulligana, který se zabývá zejména hudebním průmyslem, dosáhne počet předplatitelů hudebně streamovací služby Apple Music na konci tohoto roku 8 milionu uživatelů.  Na konci příštího roku by se potom toto číslo mělo zastavit u dvaceti milionů platících uživatelů. Ani to však Applu s největší pravděpodobností nebude stačit na první místo. Spotify tak titul nejpopulárnější streamovací služby nejspíš zůstane.

Apple-musicPokud se tento odhad stane pravdou, bude to znamenat, že během podzimu získala služba Apple Music 1,5 milionu nových odběratelů. Tim Cook totiž v říjnu potvrdil, že Apple si na svou stranu získal už 6 milionu předplatitelů. Toto číslo už přitom nebylo zkresleno počáteční zkušební dobou na tři měsíce zdarma, jedná se tak o opravdu platící uživatele.

applemusicforyou-01

“Pokud Apple najde nové možnosti k růstu, využije je k tomu, aby u hudebních značek dokázal ještě více srazit ceny”. Uvádí Mulligan ve své zprávě. Pokud by se totiž Applu podařilo vyjednat u nahrávacích společností nižší ceny, promítlo by se to také do částky za měsíční předplatné. To by pak samozřejmě vedlo k dalšímu růstu uživatelské základny.

Zdroj

 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button