AktualityNovinky

Rusové se mohou těšit na Apple Music za třetinovou cenu

Mezi zeměmi, které se dočkaji Apple Music jako první, nebude chybět ani Rusko. Ekonomický deník Vedomosti však dnes přišel se zprávou, podle které se ruští uživatelé musí nejprve naučit streamovat a proto bude nová hudební služba v Rusku dostupná údajně za třetinovou cenu. Američané a Evropané tedy zaplatí 9.99$, jejich ruští kolegové potom pouze 3$ (zhruba 80 Kč). Apple si zřejmě uvědomuje, že Rusko je poněkud specifičtějším trhem než západ Evropy. V současnosti je na poli hudebních služeb nejpopulárnější Yandex Music, která je zdarma, v mobilních telefonech potom stojí 149 rublů. Za měsíc užívání Google Play Music potom ruští uživatelé zaplatí 189 rublů. Opět tedy o něco méně, než za stejnou službu platíme u nás.

2015-06-08-1433781134-3545365-apple_rebel

Zpráva však ale dále uvádí, že žádná dosud podobná služba neměla v této zemi větší marketingovou kampaň, která by vysvětlovala přednosti právě tohoto formátu. Toto potvrdil i nejmenovaný zdroj obeznámený s chodem ruského hudebního průmyslu. Dále dodává že mladí posluchači nejčastěji streamují hudbu přes sociální síť zvanou Vkontaktě. Nejsou tedy zvyklí za hudební obsah platit.

Apple má v plánu svou hubední službu zpřístupnit také pro telefony s Androidem. Vzhledem k tomu, že tato mobilní platforma je v Rusku rozšířena mnohem více než konkurenční iOS, může tento fakt také podpořit zvýšení zájmu o Apple Music. Na Android by měla být novinka dostupná s lehkým zpožděním v průběhu letošního podzimu.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button