AktualityNovinky

Apple Music oficiálně: Další revoluce v hudebním průmyslu?

Dřívější spekulace se potvrdily a Apple skutečně představil hudební službu Apple Music, s kterou hodlá přetransformovat hudební průmysl. Stejně jako v případě konkurenčních služeb jde především o nabídku streamované muziky. CEO společnosti Tim Cook hned v úvodu zdůraznil, jak je hudba pro Apple nesmírně důležitá. V průběhu prezentace došlo na působivé video demonstrující sílu a sociální rozměry hudby, která nás provází od počátku věků.

Nová služba Apple Music má samotný poslech hudby posunout na zcela novou úroveň korespondující s aktuální dobou a technologiemi. Stejně jako iTunes má ukázat směr, jakým se bude hudební průmysl v následujících letech ubírat.

76d39300246bf57f57350ed8871f6c27ccd95893_expanded_xlarge

Apple Music kolem sebe vytváří zcela nový ekosystém slučující streamovaný obsah, globální rádio a sociální síť Connect pro umělce a jejich fanoušky. V případě rádia se o výběr skladeb postarají skuteční lidé v podobě zpěváků, DJ’s a dalších umělců. Vlastní prostor dostanou i nové kapely.

51dac26bd2d99581a1d4e364d5190b6e1e65c684_expanded_xlarge

Sociální síť Connect má posloužit jako další kanál pro interprety, skrze který mohou zveřejňovat obsah v podobě fotografií, videa, psaných vzkazů, nebo hlasových zpráv. Eddy Cue na pódiu prezentoval nový design aplikace a inteligentní vytváření playlistů. V praxi by tak neměla nastat situace, že se vám do uší dostane píseň, o kterou nemáte zájem. V potaz se bere jak lokální obsah ve vašem zařízení, tak i výběr oblíbených umělců a žánrů.

bf36f2f9c15df60488857c1b2c8de7c254b50af5_expanded_xlarge

Další zajímavou funkcí je propojení s hlasovou asistentkou Siri, která zvládne například spustit soundtrack z vašeho oblíbeného filmu. Součástí Apple Music jsou i klipy, záznamy z koncertů a další obsah související z muzikou. Po vzoru Facebooku můžete sdílený obsah hodnotit a komentovat.

8bc2e9407b893b871167c4d84e6bcf146845994c_expanded_xlarge

Spuštění služby je naplánováno na 30. června ve stovce zemí pro všechny uživatele produktů Apple. O pár měsíců později se Apple Music objeví na platformě Windows a Android. Měsíční poplatek bude činit 9,99 USD, případně 14,99 USD za rodinnou verzi s licencí pro šest účtů Apple ID. Nezapomnělo se pochopitelně ani na zkušební tříměsíční lhůtu, což podle nás bohatě stačí na otestování veškerých funkcí.

A jaký je váš názor na Apple Music? Jde o skutečnou revoluci, jak ji kalifornský gigant prezentuje? O svůj pohled na věc se s námi můžete podělit v diskuzi pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button