Novinky

Apple možná uvede 15” MacBook Air. Kdy můžeme očekávat jeho uvedení?

Poslední řadu MacBooku Air představil Apple loni v červnu. Kromě nasazení čipu M2, jsme se po letech dočkali i nového designu. Kompletní recenzi tohoto modelu si můžete přečíst zde. V souvislosti s touto řadou, se v poslední době začíná šuškat o příchodu nového zařízení.

Recenze MacBook Air M2: nejlepší notebook pro masy

Ty nejvěrohodnější přinesl, s odkazem na dodavatelské řetězce, analytik Ross Young. Podle něj bychom se už na jaře, konkrétně se skloňuje březen a duben, mohli dočkat nového modelu MacBooku Air. Po designové stránce má zůstat vše při starém, tedy až na jednu věc. Chystaný nástupce se údajně objeví také ve variantě s 15,5″ displejem. Výroba samotného zobrazovače je dle všeho v plném proudu, což mimo jiné naznačuje, že uvedení do prodeje by nemuselo trvat dlouho.

MacBook Air s M2 recenze
foto: CeskyMac.cz | autor: Richard Streit

Nad ostatními parametry bohužel stále visí otazník. Jeden z největších se bezesporu týká procesoru. Srdcem by se totiž mohla stát třetí generace Apple Silicon, tedy čip M3. Tomu nahrává i prosincový start masivní výroby 3nm procesorů společnosti TSMC. Je ovšem otázkou, jestli Apple zvládne implementaci nové řady čipsetu v tak krátké době, a zda to má vůbec v plánu.

O MacBooku Air s větší úhlopříčkou než 13 palců se spekuluje již delší dobu. Další zdroje také uvádí, že chystaný MacBook nebude jedinou jarní novinkou. Na plánované keynote bychom se mohli dočkat třeba nové barevné varianty iPhonu 14, řemínků pro Apple Watch a dalšího příslušenství ve svěžích odstínech. Ve hře je také 27-palcový iMac. Ten by mohl přijít v designu svého 24-palcového bratříčka a s procesorem M1 Max.

Líbí se vám představa většího MacBooku Air, nebo máte raději kompaktnější zařízení? Dejte nám vědět v diskuzi.

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button