AktualityNovinky

Aktivních zařízení s jablkem ve znaku už na světě běží 1 miliarda

Spolu se zveřejněním prodejních a finančních výsledků nejhodnotnější společnosti světa za poslední kvartál loňského roku sdělil CEO Applu Tim Cook novinářům ještě jednu podstatnou zprávu. Podle Cooka už totiž počet aktivních zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku překročil jednu miliardu. Na světě je tak jeden aktivní Apple výrobek na 7 obyvatel, což je hodnota, které v počítačovém průmyslu vedle konkurenční platformy Android může konkurovat snad jen Microsoft s operačním systémem Windows. V obou případech se však jedná o software běžící na zařízeních bezpočtu výrobců.

screen-shot-2016-01-26-at-4-46-26-pmTim Cook však zmínil pouze “aktivní” jablečné přístroje, což znamená zařízení, která jsou připojená k online službám. Jedná se tak o všechny iPhony, iPady, iPody Touch, Macy a Apple TV. Ve výčtu ale naopak nejsou započítány zbývající iPody, které pracují offline. Ve skutečnosti se tak ve  světě používá ještě větší počet výrobků společnosti Apple. Aby se jednalo o opravdu aktivní zařízení, započítal Apple do výčtu pouze ta, která byla aktivní v posledních 90 dnech. Váš iPhone 3G, který už leží několik let v šuplíku tak v tomto výčtu započítán není.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button