AktualityNovinky

Apple nezůstává pozadu, po vzoru Microsoft Hololens se začíná zabývat rozšířenou realitou

Ať se to někomu líbí nebo ne, svět technologií prochází podstatnou proměnou. Toto ostatně platí odjakživa, současný přerod ale kromě jásotu vyvolává také nejistotu. Stále více technologických gigantů totiž začíná pronikat do světa zařízení podporujících virtuální realitu. V případě Microsoftu dokonce takzvanou rozšířenou realitu.  Nebyl byl to Apple aby v něčem zaostával, a tak představil patent, který by tato zařízení budoucnosti mohla posunout ještě dále.

apple-augmented-reality-patent

Nákresy, které si stejně jako společnost Billa Gatese zahrávají s pojmem rozšířená realita ukazují projektor schopný vysílat svou virtuální realitu přímo před uživatele. Zařízení budoucnosti by dokonce bylo schopno rozhodovat, kam bude promítání virtuálních předmětů nejvhodnější. Z jednoho nákresu toho zcela pochopitelně nemůžeme prorokovat mnoho. Vzhledem k současnému ubírání technologického průmyslu zní ale využití tohoto patentu reálně. Zatím je ale velmi těžké odhadovat, kdy se podobná zařízení stanou běžnou součástí každého obývacího pokoje.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button