iOSNovinkyTipy a triky

Veřejná doprava v Apple Maps je dostupná i pro Prahu

Po Londýně a Berlíně se služba Veřejná doprava v Apple Maps rozšířila v Evropě také do třetího města, kterým je Praha. V databázi applovských map je nyní systém linek Metra, tramvají, autobusů a dokonce také příměstských vlaků Českých drah “Eska”. Mapy pracují také s jízdními řády sezónního cyklohráčku Českých Drah.  Nyní už tak pro pohyb po Praze není třeba instalovat, nebo na internetu vyhledávat spoje veřejné dopravy, veškeré přesuny v rámci města lze naphlánovat skrze nativní aplikaci Apple Mapy. Novinka umožňuje svým uživatelům také výběr, kterým veřejným prostředkem chcete jet. Je tak například možné vyřadit z výběru všechny autobusy.

apple_maps_transit_prague

Kromě této potěšující evropské novinky expandoval Apple minulý týden také v americkém San Diegu, a některých oblastech kanadské Britské Kolumbie. Veřejná doprava v Apple Maps je tedy nyní dostupná v celkem 12 světových metropolích.

apple_maps_transit_prague_overview

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button