Recenze

Apple Magic Mouse – recenze

Apple Magic Mouse není na trhu žádnou novinkou, ale i tak se jí podíváme podrobně na zoubek….tedy na ocásek 🙂 Kouzelná myš (Magic Mouse) byla na trh uvedena v říjnu roku 2009 a jak už to tak u Apple produktů bývá, byla revoluční.

Design a ovládací prvky byly naprosto minimalizované. Její tělo je vyrobeno z eloxovaného hliníku a čistě bílého plastu. Při samotném pohledu zjistíte, že se nejedná o ledajakou myšku, ale o opravdový skvost. Skvost, jehož balení umocňuje pocit, že jste si pořídili opravdový šperk. Myška je z výroby usazena v čiré plastové krabičce, ve které je uložena na bílém podstavci. V balení, kromě jablečného zařízení, naleznete také tištěný manuál, prohlášení o shodě a dvojici AA baterií, které jsou již instalovány v zařízení.

Apple MB829ZM/A lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Pojďme se podívat na spodní stranu myšky, která je vyrobena z již zmíněného eloxovaného hliníku. Ve středu plochy se nachází snímatelný kryt dvojice baterií z pod kterého pod kruhovým otvorem vykukuje snímač s rozlišením 1300DPI. V blízkosti snímače je umístěn přepínač zapnutí/vypnutí myši, nad kterým se nachází maličká dioda indikující stav zařízení (svítící zeleně, pokud je však myš na povchu stolu nebo je snímač zakryt, dioda zhasne). Dalším stavebním prvkem spodní strany myši je dvojice plastových proužků, po kterých zařízení “pluje” po povrchu. Přesuňme se dále na hodní část zařízení, které je vyrobeno z čistě bílého plastu pokrytého čirou vrstvou, která působí skleněným dojmem. Povrch není rušen žádnými tlačítky či liniemi. Vše je hladké a čisté. Horní dvě třetiny povrchu tvoří jedno jediné tlačítko s dotykovou vrstvou podporující několik gest.

 

klasické kliknutí jedním prstem kdekoliv – vyvolá akci známou z použití levého tlačítka

kliknutím jedním prstem v pravé části tlačítka (popřípadě CRTL + kliknutí kdekoliv na dotykové vrstvě) – vyvolání akce pravého tlačítka

posouvání jedním prstem po dotykové ploše v horizontálním či vertikálním smětu – 360° posouvání

švihnutí dvěma prsty po dotykové ploše v horizontální poloze – v Safari: přechod mezi jednotlivými stránkami vřed či vzad, v prostředí Lion: přesun mezi jednotlivými plochami a Dashboard

poklepání dvěma prsty na dotykovou vrstvu – vyvolání Mission Control

poklepání jedním prstem v Safari – přiblížení, oddálení.

Zpracování zařízení je na velmi vysoké úrovni a za svých necelých 1600,- Kč si pořídíte opravdový šperk mezi počítačovými hlodavci. Jedinou nepříjemností, na kterou můžete při používání myšky narazit, je ergonomie. Ta vám pro svůj atypický tvar a nízký profil nepadne do dlaně. Budete ji spíše nechávat klouzat mezi palcem a prsteníkem, přičemž ukazovák a prostředník využijete k ovládání gest. Podporované systémy: 10.5.8., 10.6.1. a novější.

Graf ceny produktu Apple MB829ZM/A poskytuje server Heureka.cz

Marian Kadlec

grafik na volné noze, web designer - mariankadlec.cz, manžel, Martínkův tatínek, pošetilec posedlý minimalismem, pojitel bodů, skorobloger - blog.mariankadlec.cz, gastrosexuál, skorofrutarián, Apple user, think different

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Myslím, že pokud někdo někdy používal cestovní myšku, která je kolikrát opravdu třetinové velikosti klasické myši, bude nejspíš nadšen. Mě osobně to velmi vyhovuje. Mnohem raději budu posouvat myší pouhými prsty, než u toho namáhat celou ruku.

    1. Souhlasím s Vami, myška se i pres svuj netradiční tvar ovládá velmi pohodlne. Pro někoho to může být otázka zvyku, jiný s ní sroste ihned. Kdo si myšku pořídí nebude určitě litovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button