Novinky

Apple chystá změnu názvu svého operačního systému

Čas od času se k nám novinky, které na nás jablečná společnost chystá dostanou nečekanou cestou. Podobně je tomu také tentokrát, kdy text na webových stránkách poodhalil, že Apple pravděpodobně chystá jednu kosmetickou změnu názvu významné řady svých produktů. V den Země totiž jablečný kolos na své stránky vyvěsil svá stanoviska týkající se ochrany životního prostředí. Na jednom řádku si však můžeme povšimnout, že místo tradičního OS X, tedy mozku všech jablečných počítačů uvádí společnost nový název MacOS.

screen-shot-2016-04-14-at-5-26-11-pmZávazky k ochraně životního prostředí však nejsou prvním náznakem, že operační systém Applu čeká malá revoluce. Už dříve se totiž úplně stejný název objevil v kódu operačního systému OS X 10.11.4. Zatím nevíme, jestli nové pojmenování přinese také výraznější změnu chodu celého systému. Pravděpodobnější se ale jeví spíše pouze kosmetická změna názvu, která název softwaru pro počítače více přiblíží značkám jiných operačních systémů jako iOS, WatchOS nebo tvOS.

Ještě jednoho updatu s názvem OS X se ale nejspíš dočkáme. Apple totiž nedávno uvolnil balíček OS X 10.11.5 beta, který ještě nese staré označení. Přejmenování bychom se tak měli dočkat pravděpodobně s nástupem nové generace Apple počítačů v polovině letošního roku.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button