Novinky

Apple má dluh u Samsungu. Splatí ho odběrem OLED panelů?

Pokud jde o OLED displeje, Samsung je jedním z největších dodavatelů pro Apple. Vzhledem k horšímu prodeji loňských iPhonů, bude tentokrát počet dodaných panelů menší, než se původně očekávalo.

Redaktoři webu ETNews informovali o pokutě, kterou má cupertinský gigant u Samsungu. Ta vychází právě z propadu prodejů iPhonů. Podle zprávy má Apple kromě finančního postihu několik možností, jak celou situaci napravit. Jednou z nich by pak byl i závazek o odebírání Samsung displejů pro nová jablečná zařízení. Tomuto řešení by nasvědčovaly i spekulace o tom, že chystaný 16″ MacBook, by měl být vybaven právě panelem od korejského konkurenta. Jak je vidět, Samsung se snaží využívat chyb Applu. Přestože jsou to oba velcí hráči a konkurenti, byznys je byznys a i v jablečných kusech tak můžeme vidět kus korejského vývoje.

Kromě avizovaného 16″ MacBooku Pro, se údajně dočkáme i dvou nových iPadů. Podle predikcí by se měly dostat do výroby mezi čtvrtým čtvrtletím 2019 a prvním čtvrtletím roku 2020. Zatím ale není jasné, jakou technologii displejů budou tato zařízení používat.

Kromě těchto produktů by podle uznávaného analytika Ming-Chi Kua měl Apple přinést příští rok na trh i další zajímavý hardware. Displeje některých z nich by pak podle jeho slov mohly disponovat mini-LED technologií. Na konci roku 2020 by jsme se také mohli dočkat dalšího MacBooku.

Jak se těšíte na nové produkty vy? Uvítali by jste větší MacBook, nebo máte raději mobilnější jedince?

Zdroj
MacRumors

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button