AktualityNovinky

Apple si prodloužil licenci na použití tekutého kovu: Hodlá z něj vyrobit další iPhone?

Společnost Apple si obnovila licenci na využívání tekutého kovu (Liquidmetal) ve spotřebitelských produktech o další rok. Platnost exkluzivních práv byla aktuálizována do 5. února 2016, což podle některých zdrojů naznačuje použití u další generace nového iPhonu. Původní smlouva byla podepsána již v roce 2010, ovšem až do této doby jsme se s tímto materiálem setkali pouze u nástroje pro vyjmutí slotu na SIM kartu. Je až s podivem, že během doby nedošlo k širšímu využití této amorfní slitiny, která je silnější než titan či ocel.

Liquidmetal_SIM_PinApple vlastní licenci na využívání tekutého kovu již od roku 2010, doposud ji použil pouze u nástroje na vytahování SIM karty z iPhonu

Podle našeho názoru Apple zřejmě zkoumá přesné vlastnosti materiálu, aby se maximálně ujistil o jeho přednostech. V minulosti jsme se již několikrát přesvědčili, že výrobce v těchto případech nic neuspěchává a vyčkává na maximální vyzrálost každé technologie. Tato skutečnost přímo navazuje na prohlášení dvorního designéra Jony Ive, který v loňském roce prohlásil, že Apple neustále pracuje na celé řadě zajímavých nápadů, do nichž by rád začlenil nové materiály. Kromě keramiky a zlata, kterou použil na výrobu hodinek Apple Watch měl zřejmě na mysli i tekutý kov. Díky unikátním vlastnostem se totiž přímo vybízí jako náhrada za hliník, který tvoří základní kostru současných iPhonů.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button