Novinky

Apple letos představí nový 16“ MacBook Pro a 31,6“ iMac s miniLED displejem

Letošní rok by měl být opět bohatý na novinky ze stáje Applu. Největší radost budou mít zejména ti, kteří si plánují pořídit nový počítač. Z dodavatelských řetězců totiž uniká čím dál více informací avizující příchod další generace 16“ MacBooku Pro.

Nový 16“ MacBook Pro se údajně pochlubí obrazovkou s miniLED technologií. Zároveň se můžeme těšit na zbrusu nový design. V tomto ohledu lze očekávat tenčí rámečky kolem displeje a tím pádem i menšími rozměry celého šasi.

Zdroj: Viktor Kadar

Zmíněný miniLED displej má přinést mnohem lepší zobrazovací schopnosti. Ty spočívají v efektivnější formě podsvícení panelu, které se může skládat až z tisíců samostatných segmentů. To dovolí osvětlit různé oblasti monitory odlišně a tím docílit lepšího podání černé a zároveň i jasnějších barev. Další nesporná výhoda se ukrývá v lepší správě napájení, která se promítne do nižších energetických nároků. Jednoduše řečeno, připravované MacBooky Pro s miniLED panelem nabídnou delší výdrž na jedno nabití.

Příchod nového 16“ MacBooku Pro ohlásilo již několik na sobě nezávislých zdrojů v čele s dobře informovaných analytikem Ming-Chi Kuo. Podle něho Apple připravuje také 31,6“ iMac, jehož premiéra je naplánována na druhou polovinu letošního roku.

Zdroj: Viktor Kadar

Kromě MacBooků Pro a iMacu má miniLED displej dostat také další iPad Pro. Přechod na inovovanou zobrazovací technologii však přinese také vyšší výrobní náklady. Je tedy otázkou, zda se Apple rozhodne akceptovat nižší marže, nebo raději zvolí strategii s vyšší koncovou cenou pro uživatele.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button