Novinky

Apple letos naskočí do světa virtuální reality. Jeho headset má změnit způsob, jakým konzumujeme multimédia

Letošní rok bude pro řadu Apple fanoušků naprosto zásadní. V případě počítačů Mac se dočkáme ukončení přechodu na vlastní procesory Apple Silicon a na podzim se objeví další generace iPhonů s přepracovaným designem. Největší očekávání však vzbuzuje dlouho očekávaný headset pro virtuální realitu, který má dorazit na přelomu září a října.

Podle aktuálních informací má jít o zařízení, které změní od základu pohled na konzumaci multimédií, což může odstartovat úplně novou kategorii uživatelského obsahu. Apple má údajně pokračovat v podobné filosofii jako v případě Apple Watch, respektive headset nabídne v několika různých variantách, které od sebe budou odlišovat použité materiály. K dispozici mají být také různé formy doplňků v podobě popruhů. Stejně jako řemínky pro hodinky tak i popruhy pro headset budou dostupné v několika barvách či speciálních edicích. Dokonce se již objevují zprávy o tom, že Apple uvede červenou verzi z edice Product(RED).

Na implementaci Metaverse zapomeňte

V současné době má existovat hned několik různě zpracovaných prototypů využívající odlišné materiály a ovládací prvky. Smyslem headsetu bude nabídnout luxusní zážitek ze sledování multimediálního obsahu zaměřeného primárně na video. Zajímavě zní také informace, podle níž Apple nepočítá se žádnou formou Metaverse, k čemuž se v současné době upíná čím dál více společností v čele s Meta spadající pod vedení Marka Zuckerberga.

Zdroj: Unsplash (autor: David Dvoracek)

Apple totiž nechce, aby jeho uživatelé trávili dlouhé hodiny ve virtuálním světě. Headset má sloužit spíše jako náhrada televize, na které si vychutnáte například fotbalový zápas či několik dílů z vašeho oblíbeného seriálu. Samozřejmě se jedná o neoficiální informace, ovšem plně korespondují s aktuální politikou Applu, která věnuje čím dál větší pozornost lidskému zdraví a kondici. A řekněme si na rovinu, že sedět několik hodin v kuse na pohovce a hltat virtuální světy, nebude nic, za co by vás fyzioterapeut či lékař pochválil.

Virtuální realita od Applu nebude pro každého

Další zdroje uvádí, že VR headset od Applu bude jeden z nejlehčích a zároveň i nejdražších na trhu. Maloobchodní cena se bude pohybovat kolem hranice 2 000 dolarů. Apple si zároveň nedělá iluze, že půjde o globální bestseller. Interní predikce dokonce počítají s tím, že jednotlivé pobočky kamenných prodejen Apple Store budou prodávat jednotky kusů denně. Osobně bych se nedivil ani tomu, kdyby šlo o příslušenství kompatibilní pouze s novými smartphony z řady iPhone 14. Ostatně stejný model již Apple aplikoval v roce 2014 s první generací Apple Watch a iPhone 6.

Zdroj: Unsplash (autor: My name is Yanick)

V komunitě Apple fanoušků se často skloňuje také headset pro rozšířenou realitu. V tomto případě se ovšem jedná o zařízení, které má velmi daleko ke komerčně dostupnému produktu. Takzvané Apple Glass se mají totiž objevit nejdříve až po roce 2025. Údajně má jít o produkt, kterým Apple bude chtít nastartovat novou éru, kde už pro smartphony nebude místo.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button