Novinky

Apple opět na nákupech. Má zájem o britského výrobce supersportů McLaren

Americký technologický gigant Apple údajně vede námluvy s britským výrobcem superaut McLaren. Cena potenciální akvizice by se podle informací ekonomického serveru Financial Times měla pohybovat v rozmezí 1,3 až 1,9 miliard dolarů, v přepočtu tedy zhruba 31 až 45 miliard korun.

mclaren-p1-bahrain-300_mk-edit-crop4000x2143

Za těmito úvahami stojí pravděpodobná restrukturalizace utajovaného projektu Titan, který si původně kladl za cíl uvést na trh automobil s nakousnutým jablkem ve znaku. Tyto snahy jsou však už pravděpodobně minulostí. Podle posledních spekulací totiž Apple od vývoje vlastního automobilu upouští. Místo toho se nejspíš zaměří na technologie, které poskytne jiným výrobcům. Případně také může do nového průmyslu proniknout díky jiné automobilce. A zde se jako nejjednodušší možnost nabízí právě akvizice jiné společnosti. Právě o McLaren se lidé Tima Cooka zajímá díky nesčetnému množství patentů, které britská značka vlastní.

lit-motors-c1_100461109_l

Lit Motors C1

Britové však zatím odmítli potvrdit jakékoliv informace. Podle deníku The New York Times vede Apple námluvy také s firmou Lit Motors, který vyrábí elektrické motorky se střechou. Je tak jasné, že snahy proniknout do světa automobilismu se Apple prozatím vzdát nehodlá.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button