Novinky

Apple koupil další start-up. Získal tím unikátní technologii, co dokáže iPhone proměnit na platební terminál

Agentura Bloomberg sdělila, že společnost Apple koupila další start-up, nazývaný Mobeewave Inc., za necelých 100 milionů dolarů. Start-up vytváří novou technologii, která dokáže iPhone proměnit na platební terminál. 

Apple čas od času kupuje menší společnosti. Většinou nesdělujeme záměr nákupu ani budoucí plány,“ sdělil mluvčí společnosti Apple. I přesto, že Apple potvrdil nákup start-upu, oficiální cenu nesdělil.

Nová technologie by měla fungovat na bázi NFC čipu, který se nachází na zadní části iPhonu 7 a novějších modelech. Jak společnost uvádí na své webové stránce, cílem je vytvořit rychlý a jednoduchý platební systém.

Zdroj: mobeewave.com

Pro uskutečnění transakce je potřeba udělat jen tři kroky:

  • Zadat sumu transakce v aplikaci
  • Přiložit kreditní kartu na zadní část vašeho zařízení 
  • Informace o transakci můžete vidět na vašem zařízení

Je několik možností, jak by Apple mohl využít této technologie v iPhonech nebo v jiných zařízeních. Jednou z možností může být vylepšení služby Apple Pay, nebo vylepšení komunikace mezi iPhonem a Apple Card.

Zdroj: mobeewave.com

Jedním z posledních nákupů společnosti Apple byla aplikace Dark Sky, ze které se použilo několik funkcí do aplikace Počasí v iOS 14. Dále Apple koupil společnost NextVR, která se zaměřuje na zprostředkovávání živých vysílání ve formě virtuální reality.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button