Novinky

Apple koupil společnost zaměřenou na super přesné polohování GPS

Zahraničnímu serveru Macrumors se podařilo objevit informace o akvizici mezi společnostmi Apple a Coherent. Tato firma patří mezi specialisty na poli přesného měření za pomoci technologie GPS. Ta využívá kombinaci klasických geolokačních služeb a komunikačních satelitů Iridium na nízkém orbitu. Díky tomu je možné zaměření s přesností na jednotky centimetrů. Zde se pochopitelně naskýtá otázka, k čemu Apple hodlá využít know-how této společnosti.

GPS-III-AHI

Nabízí se možnosti v podobě vylepšení mapových podkladů a samozřejmě stále častěji spekulovaný projekt automobilu s interním označením Titan. Obě varianty se jeví velmi pravděpodobně, přičemž největší smysl dává zkoumání navigačního systému pro autonomní řízení vozidel, kde je přesné zaměření naprostou nezbytností. Pochopitelně se zatím jedná o neoficiální informace a skutečné plány Applu se můžou diametrálně odlišovat. Přes všechny tyto skutečnosti se jedná o velice zajímavou informaci indikující vývoj nového produktu či služby.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button