Apple koupil společnost, která se zabývá strojovým učením. K čemu ji využije?

Apple koupil společnost, která se zabývá strojovým učením. K čemu ji využije?

Apple se opět vydal na nákupy. Tentokrát se šéfům jablečné společnosti zalíbila americká společnost Lattice Data, která se zabývá pokročilým strojovým učením. Cena akvizice podle zpráv webu Macrumors dosáhla částky 200 milionů dolarů (4,8 miliardy korun). Společnost Lattice Data se zabývá těžko vysvětlitelnými postupy, které dokáží převést data jakou jsou obrázky, zvuk nebo text do podoby, které rozumí tradiční nástroje pro analyzování dat.

lattice_data

Množství v zásadě nepoužitelných dat pomocí technologií strojového učení převádí na správně roztříděná a kategorizovaná data, která naleznou své uplatnění například v případě lékařských výzkumů.

Zatím není úplně jasné, jak hodlá Apple nově získané technologie používat. Spekuluje se však, že lidé z Data Lattice byli v kontaktu s dalšími technologickými společnostmi jako jsou Samsung nebo Amazon, kterým firma pomáhala s vývojem umělých asistentů.

machine-learning

Ačkoliv pojem strojové učení působí na první pohled jako něco, s čím se průměrný člověk jen tak nesetká, už nyní přinášejí tyto technologie užitek široké veřejnosti. Příkladem je hojně užívaný Google Překladač, který právě se strojovým učením a neuronovými sítěmi pracuje. Výsledkem je překlad, který je oproti minulosti mnohem přesnější. Umělá inteligence totiž nově nepřekládá text po jednotlivých slovech, případně naučených frázích jako doposud, ale nahlíží na větu, jako celek.

Autor

Michal Benatzky
Možná budoucí novinář, fanoušek chytrých zařízení, seriálů, britského humoru a Indie hudby. Když zrovna něco nepíše, projíždí na kole Beskydy a příležitostně studuje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.