Novinky

Apple konečně prozradil, jaké novinky přinesly poslední dvě aktualizace firmwaru pro AirTag

Společnost Apple vydala od listopadu dvě aktualizace firmwaru pro lokalizátory AirTag. Až doposud však nikdo netušil, co tyto aktualizace obsahovaly za vylepšení. To se ovšem nyní mění, jelikož Apple na svých webových stránkách vydal článek s podrobnostmi, které vysvětlují všechny uvedené změny.

Článek na oficiálním webu podpory popisuje, že aktualizace firmwaru 2.0.24 a 2.0.36 zpřístupňují možnost lokalizace neznámých AirTagů pomocí funkce Hledat (Precision Finding) v nativní aplikaci Najít. Tato funkce byla oznámena již na začátku letošního roku jako součást opatření, které mají zabránit tomu, aby se AirTagy používaly k nechtěnému sledování ostatních osob. Pokud tedy iPhone zjistí, že společně s jeho uživatelem se pohybuje také cizí AirTag, zobrazí výstražné upozornění. Dotyčná osoba pak může „nastrčený“ AirTag snadno lokalizovat pomocí funkce místního hledání v aplikací Najít. Následně lze AirTag deaktivovat a tím zamezit případnému stalkingu.

foto: Unsplash | Ognev

Apple dále vylepšil upozornění na to, když se s vámi začne pohybovat AirTag oddělený od svého majitele. Kromě upozornění na displeji začne AirTag vydávat zvukový signál, aby jej šlo lépe najít. Ke správnému fungování výše uvedených funkcí je zapotřebí vlastnit iPhone 11 a novější. V obou případech jde totiž o technologii, která je úzce spjata s U1 čipem, který se nachází v několika posledních generací iPhonu.

Nejnovější aktualizace firmwaru 2.0.36, která byla vydána 12. prosince, opravuje problémy, při kterém se v určitých scénářích neaktivoval akcelerometr uvnitř AirTagu. Tento typ senzoru je pravděpodobně používán k tomu, aby pomohl iPhonu zjistit, kdy je AirTag v pohybu. Pokud na svém AirTagu evidujete starší verzi firmwaru, bohužel neexistuje způsob, jak aktualizaci ručně vyžádat. Aktualizace AirTagů jsou zaváděny postupně a jde o plně automatizovaný proces. To znamená, že ne všichni dostanou poslední verzi firmwaru ve stejnou dobu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

5 Komentáře

  1. Takže pokud mi někdo odcizí třeba batoh a AirTag a on se “bude pohybovat se zlodějem odděleně od svého majitele”, tak nejen že ho to upozorní, že něco takového v batohu mám, ale ještě k tomu ho bude moci deaktivovat. To je fakt úžasné vylepšení. 👍🏿👍🏿👍🏿

    1. Zajímavý postřeh. Upřímně netuším, jak se AirTag začne chovat, když ho člověk přepne do režimu “ztraceno”. Zda bude vysílat upozornění nebo bude zticha a pouze využije nejbližší iPhone pro odeslání informací o aktuální poloze.

  2. Mě teda ještě víc znervózňuje ta zvuková signalizace…
    Když jsem si zabezpečil drahý kolo, tak můj AirTag při případné krádeži začne hlasitě pískat, aby jej šlo najít a až jej zloděj najde, tak jej pomocí svého iPhonu deaktivuje a nebo vlastně stačí, že ho zahodí někde do pole?
    Co třeba když má AirTag dítě v aktovce? To teď jako každý iPhone okolo dostane notifikaci a ještě začne AirTag pískat během vyučování?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button