AktualityNovinky

Podle nového patentu bychom se mohli dočkat klávesnice pro Mac s 3D Touch

Čerstvě zveřejněný patent Applu naznačuje, že kromě iPhonů a hodinek Apple Watch bychom se 3D Touch technologie mohli dočkat i v klávesnicích budoucích počítačů řady Mac. Tento krok by radikálně snížil zdvih kláves, ty už by totiž nadále nepotřebovaly fyzické spínače. Podle patentu by se také rozšířily možnosti používání podobného typu periferie. Patent je oficiálně pojmenován: “Ultra tenká cestovní klávesnice”. Pokud se Apple rozhodne osadit tímto typem klávesnice MacBooky, pravděpodobně by to umožnilo další zeštíhlení jablečných počítačů.

You've got the touch! You've got the power!

Apple se sice v patentu příliš nezabývá vysvětlováním, jak by mohla klávesnice rozeznávající sílu stisku fungovat, pouze říká, že různě silný stisk by vyvolával rozdílné příkazy. Ostatně na stejném principu funguje tato technologie už dnes v případě iPhonů 6s/Plus. Žádost o patent byla podána již v roce 2012. Existují tedy domněnky, že tato schémata byla základem klávesnice Magic Keyboard, která byla představena před několika týdny. Není však vyloučeno, že pravý účel tohoto patentu se ukáže až v budoucnosti a my se opravdu dočkáme klávesnice s technologií Force Touch.

Zdroj 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button