Novinky

Apple již za pár měsíců představí 31,6“ monitor s 6K rozlišením a technologií mini-LED

Známý „únikář“ a analytik, Ming-Chi Kuo vydal novou zprávu, v níž zmiňuje zájem Applu o technologii mini-LED. První produktem s novým typem podsvícení se má stát 31,6“ externí monitor. Na internetu se objevilo také několik dalších spekulací ohlašující iMac se stejnou úhlopříčkou, ovšem v tomto případě se jednalo o nepřesný výklad, což potvrdil i samotný Ming-Chi Kuo.

Monitor bude pravděpodobně disponovat rozhraním Thunderbolt 3 a nabídne rozlišení 6K. K oficiálnímu představení má dojít ve druhém čtvrtletí letošního roku, což by se mohlo krýt s termínem konání vývojářské konference WWDC 2019. Tato akce se koná od 3. do 6. červa a ačkoli je primárně zaměřena na software, v minulosti se ke slovu dostaly i hardwarové novinky.

Technologie mini-LED zavítá také do iPadů

Technologie mini-Led však nebude výsadou pouze zmiňovaného monitoru, ale objeví se také v nových iPadech a chystaném MacBooku Pro s 16,5“ displejem. Pokud se budeme bavit o výhodách mini-LED, těch existuje hned několik. V prvé řadě jde o mnohem širší barevný rozsah, kontrastní poměr a obecně lepší zobrazování HDR obsahu. Osvitový panel určený pro 31,6“ monitor od Applu má údajně obsahovat více než 500 LED čipů o velikosti 600 mikronů. Na výrobě se má podílet japonská společnost Nichia.

Věrohodnosti celé zprávy nahrává fakt, že nejde o první spekulaci ohlašující 31,6“ externí displej. Opomenout nelze ani to, že Ming-Chi Kuo je uznávanou autoritou s velmi dobrým napojením na zákulisí Applu. Také je tu Applem potvrzený vývoj nového Macu Pro, počítače určeného těm nejnáročnějším uživatelům, kteří si k němu jistě rádi připlatí za vynikající zobrazovač s logem jejich oblíbeného výrobce.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close