Novinky

Apple jedná se společností Sharp o dodávkách OLED displejů pro další iPhone

Nedávno představený iPhone 7 disponuje jedním z nejlepších IPS panelů, na které lze v mobilní elektronice narazit. Tuto skutečnost potvrdily nezávislé testy, z nichž pokaždé vyplynulo, že Apple skutečně nešetřil a své nové smartphony vybavil tím nejlepším, co zvládli jeho dodavatelé komponent nabídnout. Kalifornský výrobce však nehodlá usnout na vavřínech a přespříští rok přejde k OLED technologii, která může rapidním způsobem zlepšit celkové vnímání produktu. Tuto domněnku podtrhuje zpráva, podle níž Apple zahájil jednání s japonskou společností Sharp. Produkci dostanou na starosti továrny v oblastech Osaka a Mie, jejichž výrobní linky se mají rozběhnout nejpozději do polovinu roku 2018.

Supernova-wallpaper-for-iphone-and-ipad-ispazio

Celkové náklady na vývoj a optimalizaci výroby se vyšplhají k částce 570 milionů dolarů. S ohledem na obří zakázky ze strany Applu však půjde o chytře zvolenou investici s velmi krátkou dobou návratnosti. Pro úplnost je vhodné dodat, že Sharp od letošního června spadá pod křídla Foxconnu, který patří mezi nejvýznamnější partnery Applu.

Redaktorům serveru Bloomberg se mimo jiné podařilo zjistit, že Apple hodlá zakázky na výrobu OLED panelů rozptýlit mezi vícero dodavatelů. Je proto logické, že Sharp bude chtít z celkového objemu uzmout co největší podíl.spacegrayiphone

Několik týdnů staré spekulace naznačují, že OLED displej se objeví ve výbavě iPhonu již příští rok. Pokud se tedy Sharpu nepovede zázrakem uspíšit naplánovaný cyklus, bude zajímavé sledovat, pro koho se Apple rozhodne. Nejideálnějším kandidátem se jeví Samsung, který disponuje bohatými zkušenostmi a především dostatečně dimenzovanou kapacitou.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button