AktualityNovinky

Apple hodlá v Evropě otevřít středisko pro budoucí vývojáře aplikací

Apple včera oznámil, že se v italské Neapoli chystá otevřít své první vývojářské středisko v Evropě. Nové centrum umožní studentům zlepšit se v oblasti tvorby aplikací pro operační systém iOS. Budoucí vývojáři aplikací nejen z Itálie tak dostanou jedinečnou příležitost zlepšit si svůj um přímo u těch nejpovolanějších.

Apple-Dev-iOS-9

Tim Cook nedávno k tomuto tématu pronesl, že celý ekosystém Applu vytváří v Evropě asi 1,4 milionů pracovních míst, z nichž celých 1,2 milionů osob tvoří nezávislí vývojáři, nebo studia, která se psaním aplikací pro iOS zabývají. Například konkrétně v Itálii se podle výkonného ředitele nejhodnotnější společnosti světa týká toto tvrzení 75 tisíců míst.

“Evropa je domov pro ty nejkreativnější vývojáře, které máme a jsme nadšeni z toho, že můžeme nastupující generaci pomoci tyto znalosti ještě více zlepšovat.” řekl Tim Cook k plánu otevřít v na starém kontinentu první instituci tohoto druhu.

Ruku v ruce s touto novinkou přišla také zpráva o provozních výsledcích Appstoru. Virtuální obchod pro majitele jablečných zařízení zaznamenal během roku 2015 tržby ve výši 1,1 miliardy dolarů což v přepočtu představuje částku zhruba 30 miliard korun.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button